Pomidory malinowe, odmiany i wybór pomidorów, uprawa.

uniterm.com.pl blogowanie o wszystkim :) > Ogórd  > Pomidory malinowe, odmiany i wybór pomidorów, uprawa.

Pomidory malinowe, odmiany i wybór pomidorów, uprawa.

vegetables-700048_1920

Pomidory malinowe stanowią grupę dość popularnych odmian pomidorów. Uprawia się je w zasadzie wyłącznie w uprawie amatorskiej, ze względu na niską wartość przechowalniczą oraz słabą odporność w transporcie. Owoce pomidorów malinowych są duże, a ich miąższ jest słodki i soczysty. Wiele jest odmian pomidorów malinowych. Jest np. odmiana malinowa adonis, która odznacza się silnym wzrostem i zaliczana jest do odmian wczesnych. Kolejną z odmian pomidorów malinowych jest bawole serce, owoce tej odmiany są bardzo duże i dość wrażliwe na pękanie. I jeszcze jedna odmiana, czyli faworyt, odmiana średnio-wczesna, która rośnie umiarkowanie.

vegetables-700048_1920
Pomidory malinowe na terenie Polski uprawiane są z rozsady. W zależności od tego, jakie warunki atmosferyczne panują. Należy jednak zaznaczyć, że pomidory malinowe, nie lubią spadków temperatur, dlatego w gruncie powinniśmy je uprawiać dopiero wtedy, gdy nie ma niebezpieczeństwa wystąpienia przymrozków, innymi słowy najlepiej w drugiej połowie maja, a nawet i na początku czerwca. Zasiać w doniczce możemy je więc około końcówki marca, albo na początku kwietnia.
Większość pomidorów z odmian malinowych jest dość podatna na pękanie. Z tego powodu najlepiej hodować je w szklarniach i tunelach. Czego potrzebujemy w rozsadzie pomidorów? Przede wszystkim właściwej temperatury. Aby doszło do kiełkowania temperatura nie może spaść poniżej 16 stopni Celsjusza. Jakość podłoża również nie jest bez znaczenia. Powinno ono odznaczać się wysoką pojemnością wody oraz dobrą przepuszczalnością. Zapobiegnie to zgniciu nasion. Do przygotowania właściwego podłoża możemy użyć gruboziarnistego piasku, torfu oraz próchnicy. Możemy także dorzucić kompost. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób grzybowych warto zadbać o sterylność składników.
Nasiona możemy przykryć szkłem w celu utrzymania właściwej temperatury. Należy zadbać o dobre nawodnienie krzewów, ale nie przesadzajmy. Podlewajmy je prosto do ziemi, nie zaś na liście, bo w ten sposób mogą one zgnić.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.