Dieta Dąbrowskiej – odchudzanie na bazie owoców i warzyw

uniterm.com.pl blogowanie o wszystkim :) > Społeczeństwo  > Dieta Dąbrowskiej – odchudzanie na bazie owoców i warzyw

Dieta Dąbrowskiej – odchudzanie na bazie owoców i warzyw

salad-74231_640

Jeżeli narzekamy na zdrowie, walcząc coraz częściej z naszym niedomagającym organizmem, a może chcemy zrzucić zbędne kilogramy? Jest rozwiązanie i to bardzo zdrowe. Dieta, która pozwoli nam zarówno poprawić naszą kondycję, ogólny stan organizmu jak również poczuć się lepiej. Mowa o diecie Dąbrowskiej, która stanowi program złożony z dwóch etapów, którego przeznaczeniem jest oczyszczenie organizmu z toksyn oraz przywrócenie organizmowi jego naturalnej równowagi. Jako efekt uboczny występuje zrzucenie zbędnych kilogramów. Tego rodzaju dieta lecznica zakłada spożywanie w niewielkich ilościach warzyw i owoców. Oczywiście dokładnie określonych. Na czym polega pierwszy etap? Jest to tak zwana głodówka lecznicza, która ma wzmocnić nasz organizm i jego działanie, po zakończeniu kuracji należy przejść na dietę zdrowotną, która oparta będzie na warzywach, owocach, ziarnach i roślinach strączkowych. Dr Ewa Dąbrowska wychodzi z założenia, że organizm może przywrócić zdolności do samoleczenia, jeśli tylko dokładnie go oczyścimy i pozbędziemy się złogów oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej.
Jako, że warzywa i owoce bogate są w naturalne przeciwutleniacze, to wspomagają one procesy naprawcze, jak również działają oczyszczająco, uzdrawiając i odmładzają nasze ciało oraz wpływając pozytywnie na wszystkie tkanki naszego organizmu. Głodówka uruchomi trawienie wewnętrzne. Bowiem spożywając pokarmy bogate w białko, tłuszcze i węglowodany nasze jelita stały się nieszczelne. Organizm pozbędzie się w ten sposób złogów, zregeneruje tkanki i wykorzysta je jako źródło energii. Najpierw strawi bowiem nadmiar tkanki tłuszczowej oraz zbędne komórki, które są schorowane, zniszczone czy zmutowane lub bogate w toksyny.

vegetables-1149006_1280

Możecie zapytać, skąd w naszym ciele tyle toksyn? Otóż wszystkiemu winne są posiłki, które składają się z przetworzonych i pełnych chemii produktów, które sprawiają, że jelita są nieszczelne i przepuszczają cząsteczki trawionego jedzenia, co zatyka system immunologiczny. Z tego powodu przestaje on rozpoznawać zagrożenia. Terapia warzywno-owocowa ma za zadanie uszczelnić jelita i zmienić ich mikroflorę.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.